Bushi.dk

- Bushi Shotokan Organisation`s resultater ved stævner:


TOTALT 2017: 153 medaljer - 48 X Guld

------------------------------------------------------------

- X-Mas Cup 2017: (Klubmesterskab):

Grp. 1. Kata Piger 6-10 år:
Malou Thalsøe: Guld
Sofia Møgelvang: Sølv
Ida Mainz: Bronze
Maja Radakovic: Bronze

Grp. 2. Kata Drenge 6-10 år:
Kevin Aalborg: Guld
Aleksandr Hansen: Sølv
Elias Kristensen: Bronze
Mannus Eliasen: Bronze

Grp. 3. Kata Piger 11-16 år:
Erika B. Sørensen: Guld
Cherry Suwannapak: Sølv
Jasmin Valant: Bronze
Nicoline Wacker: Bronze

Grp. 4. Kata Drenge 11-14 år:
Mikkel Stauning: Guld
Philip Jacobsen: Sølv
Olafur Klargaard: Bronze

Grp. 5. Kumite Piger 6-10 år:
Malou Thalsøe: Guld
Maja Radakovic: Sølv
Hanna Bruxdevixz: Bronze
Caroline Andreasenr: Bronze

Grp. 6. Kumite Drenge 6-10 år:
Kevin Aalborg: Guld
Aleksandr Hansen: Sølv
Elias Kristensen: Bronze
Mannus Eliasen: Bronze

Grp. 7. Kumite Piger 11 -16 år:
Anna Larsen: Guld
Jasmin Valant: Sølv
Plammi Suwannapak: Bronze
Preaploy Inyai: Bronze

Grp. 8. Kumite Drenge 11-14 år:
Mikkel Stauning: Guld
Olafur Klargaard: Sølv

Årets Karate-Ka 2017:
Bushi: Erika Batakujevic

Fighterpokalen 2017:
Jasmin Valant

- GREVE / PANDA CUP 2017, Greve, Danmark:

Maja Radakovic: Guld - Kumite
Theodora Christensen: Guld - Kumite
Mads Bendtsen: Bronze - Kumite, junior
Victor Larsen: Bronze - Kumite, junior
Hanna Bruzdevixz: Bronze - Kumite
Caroline Andreasen: Bronze - Kumite
Victor Larsen: Bronze - Kumite, kadet

- DANSKE STILARTSMESTERSKABER - SKIF CUP 2017:

Anna K. Larsen: Guld - Kumite
Caroline P. Jensen: Guld - Kumite
Christian Thalsøe: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Kumite
Oscar Backer: Guld - Kumite
Victor Jay: Guld - Kumite åben klasse
Victor Jay: Guld - Kumite
Arnar Klargaard: Sølv - Hold Kumite hold
Christian Thalsøe: Sølv - Hold Kumite hold
Daniel Stauning: Sølv - Kumite
Freja Bendtsen: Sølv - Kumite
Laila Delsouz: Sølv - Kumite åben klasse
Laila Delsouz: Sølv - Kumite
Lars Uth: Sølv - Hold Kumite hold
Malou Thalsøe: Sølv - Kumite
Oliver Nielsen: Sølv - Kata
Tiffany Thalsøe: Sølv - Kumite
Vanesa Radakovic: Sølv - Kumite
Victor Jay: Sølv - Hold Kumite hold
Alexia Christiansen: Bronze - Kumite
Maja Radakovic: Bronze - Kumite
Mikkel Stauning: Bronze - Kumite
Oliver Nielsen: Bronze - Kumite
Theodora Christiansen: Bronze - Kumite

- POLISH OPEN 2017, Bielsko-Biala, Polen:
Erika Batakujevic: Guld - Kumite, Juniorklassen
Malou Thalsøe: Sølv - Kumite
Vanesa Radakovic: Sølv - Holdkumite U14
Philip Carlsen: Bronze - Kumite
Maja Radakovic: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite -60 kg

- KAIZEN OPEN 2017, Kolding, Danmark:
Oliver NIelsen: Sølv - Kumite
Oliver Nielsen: Bronze - Kata
Laila Delsouz: Bronze - Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite, åben klasse

- LION CUP 2017, Luxembourg
:
Vanesa Radkovic: Sølv - Kumite
Philip Carlsen: Bronse - Kumite

- BUDO CUP 2017, Ishøj Danmark:
Maja Radakovic: Guld - Kumite
Freja Bendtsen: Guld - Kumite
Oscar Backer: Guld - Kumite
Maja Radakovic: Sølv - Kata
Malou Thalsøe: Sølv - Kumite
Mikkel Stauning: Sølv - Kumite
Anna Larsen: Sølv - Kumite
Oliver Nielsen: Sølv - Kata
Daniel Stauning: Sølv - Kumite
Malou Thalsøe: Bronze - Kata
Oliver Nielsen: Bronze - Kumite

- GLADSAXE CUP 2017, Gladsaxe, Danmark:
Oscar Backer: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Kumite
Daniel Stauning: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Sølv - Kumite Kadet
Victor Jay: Sølv - Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite
Mads Bendtsen: Bronze - Kumite

- SKIF EUROPAMESTERSKABER 2017, Hradec Kralove, Tjekkiet:

Victor Jay: Guld - Kumite senior -67 kg
Daniel Stauning: Guld – Kumite junior drenge
Daniel Stauning: Guld – Holdkumite junior drenge
Oliver Nielsen: Guld – Holdkumite junior drenge
Mads Bendtsen: Guld – Holdkumite junior drenge
Philip Carlsen: Sølv – Holdkumite senior mænd
Victor Jay: Sølv – Holdkumite senior mænd
Alexander Derrett: Sølv – Holdkumite senior mænd

- Desuden blev Sensei Erling Marcussen tildelt Guld, for
sin coachrolle for Danmark som mest vindende Nation.

- Bushido Open 2017, Helsingborg, Sverige:
Caroline P. Jensen: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Hold Kumite
Malou Thalsøe: Guld - Kata
Malou Thalsøe: Guld - Kumite
Mikkel Stauning: Guld - Kumite
Oliver Nielsen: Guld - Kumite
Vanesa Radakovic: Guld - Hold Kumite
Daniel Stauning: Sølv - Kumite
Freja Bendtsen: Sølv - Kumite
Laila Delsouz: Sølv - Kumite
Mads Bendtsen: Sølv - Kumite
Maja Radakovic: Sølv - Kumite
Maja Radakovic: Bronze Kata
Oscar Backer: Bronze - Kumite
Vanesa Radakovic: Bronze - Kumite

- Nordisk Mesterskab, Tallin - Estonia:
Philip Carlsen: Guld - Hold Kumite, Senior

- Arawaza Cup, Leipzig - Tyskland:
Freja Bendtsen: Guld - Hold kumite U14
Freja Bendtsen: Guld - Kumite U12

- Officielle Danmarksmesterskaber 2017 - Greve:
Malou Thalsøe: Guld - Kata
Malou Thalsøe: Guld - Kumite
Philip Carlsen: Guld - Kumite
Philip Carlsen: Guld - Kumite, Shobu Ippon
Freja Bendtsen: Sølv - Kumite
Oscar Backer: Bronze - Kata
Oscar Backer: Bronze - Kumite
Caroline Jensen: Bronze - Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite, Shobu Ippon
Daniel Stauning: Bronze - Hold Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Hold Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite, Ungsenior
Laila Delsouz: Bronze - Kumite, Senior
Victor Jay: Bronze - Kumite, Ungsenior
Victor Jay: Bronze - Hold Kumite
Nicolai Lindhage: Bronze - Hold Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Hold Kumite

- Swedish Open 2017, Malmø:
Oscar Backer: Guld - Kumite

- Ishøj Karate Cup 2017:
Philip Carlsen: Sølv - Kumite
Oscar Backer: Bronze - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Hold Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite, Ungsenior
Laila Delsouz: Bronze - Kumite, Senior
Victor Jay: Bronze - Kumite, Ungsenior
Victor Jay: Bronze - Kumite, Senior
Victor Jay: Bronze - Hold Kumite
Nicolai Lindhage: Bronze - Hold Kumite
Oliver Nielsen: Bronze - Kumite
Erika Batakujevic: Bronze - Kumite
Erika Batakujevic: Bronze - Hold Kumite
Vanesa Radakocic: Bronze - Kumite
Vanesa Radakocic: Bronze - Hold Kumite
Freje bendtsen: Bronze - Hold Kumite
Caroline Jensen: Bronze - Kumite


TOTALT 2016: 181 medaljer - 50 x GULD
-----------------------------------------------------

- Budo Cup 2016:

Malou Thalsøe: Guld - Kumite
Oscar Backer: Guld - Kumite
Mikkel Stauning: Guld - Kumite
Victor Emborg Larsen: Guld - Kumite
Freja Mainz Bendtsen: Sølv - Kumite
Tiffany Thalsøe: Sølv - Kumite
Daniel Stauning: Sølv - Kumite
Maja Radakovic: Bronze - Kumite
Mia Stegler: Bronze - Kumite

- X-Mas Cup 2016: (Klubmesterskab):

Grp. 1. Kata Piger 6-10 år:
Malou Thalsøe: Guld
Sofia Møgelvang: Sølv
Ida Mainz: Bronze
Maja Radakovic: Bronze

Grp. 2. Kata Drenge 6-10 år:
Mikkel Stauning: Guld
Jacob Fuchs: Sølv
Rasmus Jeppesen: Bronze
Olafur Klargaard: Bronze

Grp. 3. Kata Piger 11-14 år:
Alexia Christiansen: Guld
Claudia Buwembo: Sølv
Malou Augustinus: Bronze
Lærke Ejsing: Bronze

Grp. 4. Kata Drenge 11-14 år:
Frederik Hansen: Guld
Anton Borring: Sølv
Adam Begstrup: Bronze
Philip Jacobsen: Bronze

Grp. 5. Kumite Piger 6-10 år:
Malou Thalsøe: Guld
Maja Radakovic: Sølv
Sofia Møgelvang: Bronze
Shannon Hoeper: Bronze

Grp. 6. Kumite Drenge 6-10 år:
Mikkel Stauning: Guld
Silas Thorsen: Sølv
Rasmus Jeppesen: Bronze
Maximillian Aabenhus: Bronze

Grp. 7. Kumite Piger 11 -14 år:
Claudia Buwembo: Guld
Jasmin Valant: Sølv
Laura Philipsen: Bronze
Malou Augustinus: Bronze

Grp. 8. Kumite Drenge 11-14 år:
Frederik Hansen: Guld
Anton Borring: Sølv
Adam Begstrup: Bronze
Sefik Nemli: Bronze

Årets Karate-Ka 2016:
Bushi Helsinge: Oscar Backer
Bushi Halsæs: Lærke Ejsing

Fighterpokalen 2016:
Silas Thorsen

- Austrian Open:
Laura Lyck: Sølv Kumite

- Danske Stilartsmesterskaber - SKIF CUP 2016:
Malou Thalsøe: Guld - Kumite
Laila Delsouz: Guld - Kumite
Laila Delsouz: Guld - Kumite
Daniel Stauning: Guld - Kumite
Frederik Hansen: Guld - Kumite
Victor Jay: Guld - Holdkumite
Nicolaj Lindhage: Guld - Holdkumite
Alexander Derret: Guld - Holdkumite
Arnar Klargaard: Guld - Holdkumite
Mikkel Stauning: Sølv - Kumite
Alexander Derret: Sølv - Kumite
Victor Jay: Sølv - Kumite
Christian Thalsøe: Sølv - Kumite
Victor Emborg Larsen: Bronze - Kumite
Freja Mainz Bendtsen: Bronze - Kumite
Lærke Ejsing: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite
Malou Thalsøe: Bronze - Kata

- SKIF Venskabsstævne:
Oliver Nielsen: Guld - Kumite
Lærke Ejsing: Guld - Kumite
Maja Radakovic: Guld - Kumite
Caroline Andresen: Sølv - Kumite
Anastacia Vrzogic: Sølv - Kumite

- Polish Open:
Philip Carlsen: Guld - Holdkumite
Laura Lyck: Sølv - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Kumite

- WIKF DENMARK EUROPAMESTERSKABERNE I ROTTERDAM, HOLLAND 30.9-2.10:
Laura Lyck, Girls 14-15 years +54kg [kumite] GULD
Erika Batakujevic, Girls 12-13 years -45kg [kumite] GULD
Philip Carlsen, Male 18-34 years +84kg [kumite] GULD
Caroline Petra Jensen, Girls 16-17 years -59kg [kumite] SØLV
Caroline Petra Jensen, Girls 16-17 years [kumite team] SØLV
Søren Schwartz, Male +35 years +84kg [kumite] SØLV
Oscar Backer, Boys 10-11 years -40kg [kumite] SØLV
Laura Lyck, Girls 14-15 years [kumite team] SØLV
Laura Lyck, Girls 14-15 years open [kumite] BRONZE    
Mads Bendtsen, Boys 12-13 years +57kg [kumite] BRONZE
Mads Bendtsen, Boys 12-13 years [kumite team] BRONZE   
Oscar Backer, Boys 10-11 years [kumite team] BRONZE
Philip Carlsen, Male 18-34 years Champions Cup [kumite] BRONZE
Vanesa Radakovic, Girls 12-13 years -55kg [kumite] BRONZE

- BudoNord Open 2016 - Sverige:
Malou Thalsøe - [kumite] Guld
Malou Thalsøe - [kumite] Guld (Kata)
Laura Lyck - [kumite] Guld
Freja Bendtsen - [kumite] Sølv
Victor Emborg Larsen -  [kumite] Sølv
Mikkel Stauning - [kumite] Sølv
Tiffany Thalsøe - [kumite] Sølv
Daniel Stauning - [kumite] Sølv

- Kaizen Open:
Daniel Stauning: Bronze - Kumite

- SKIF DENMARK VERDENSMESTERSKABERNE I JAKARTA, IDONESIEN 26.-28.8:
Philip Carlsen, Male 18-39 years +84kg [kumite] SØLV
Philip Carlsen, GRAND CHAMPION [kumite] SØLV

- Göteborg Karate Open:
Malou Thalsøe: Guld - Kata
Freja Mainz Bendtsen: Guld - Kumite
Caroline Jensen: Guld - Kumite
Mikkel Stauning: Sølv - Kumite
Christian Thalsøe: Sølv - Kata
Christian Thalsøe: Sølv - Kumite
Mikkel Stauning: Bronze - Kumite
Malou Thalsøe: Bronze - Kumite
Oscar Backer: Bronze - Kumite

- Gladsaxe Cup:
Erika Batakujevic: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Kata
Vanessa Radakovic: Guld - Kumite
Oliver Nielsen: Guld - Kata
Oliver Nielsen: Sølv - Kumite
Murat Tamer: Sølv - Kumite
Michelle Hoeper: Sølv - Kumite
Nicolaj Lindhage: Sølv - Kumite
Vanessa Radakovic: Bronze - Kumite

- Bushido Open:
Maja Radakovic: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Guld - Kumite
Erika Batakujevic: Sølv - Kata
Freja Mainz Bendtsen: Sølv - Kumite
Mikkel Stauning: Sølv - Kumite
Oliver Nielsen: Sølv - Kata
Malou Thalsøe: Sølv - Kumite
Vanessa Radakovic: Bronze - Kumite
Caroline Jensen: Bronze - Kumite
Arnar Klargaard: Bronze - Kumite
Christian Thalsøe: Bronze - Kumite
Murat Tamer: Bronze - Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite
Victor Emborg Larsen: Bronze - Kumite
Andreas Juul-Larsen: Bronze - Kumite
Oscar Backer: Bronze - Kumite
Laura Phillipsen: Bronze - Kata
Laila Delsouz: Bronze - Kumite
Mikkel Stauning: Bronze - Kata
Maja Radakovic: Bronze - Kata

- Arawaza Cup:
Christian Thalsøe: Bronze - Kumite
Christian Thalsøe: Bronze - Kata
Malou Thalsøe: Bronze - Kumite
Malou Thalsøe: Bronze - Kata

- Nordisk Mesterskaber - WKF:
Philip Carlsen: Guld - Holdkumite
Laura Lyck: Bronze - Kumite

- Officielle Danmarksmesterskaber 2016:
Laura Lyck: Guld - Kumite – Shobu Ippon
Laura Lyck: Guld - Kumite
Daniel Stauning: Guld - Kumite – Shobu Ippon
Philip Carlsen: Guld - Kumite – Shobu Ippon
Caroline Jensen: Guld - Kumite
Nicolaj Lindhage: Sølv - Kumite
Erika Batakujevic: Sølv - Kumite
Erika Batakujevic: Sølv - Kata
Oscar Backer: Sølv - Kumite
Vanessa Radakovic: Sølv - Kumite
Nicolaj Lindhage: Bronze - Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite
Laila Delsouz: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite
Mikkel Stauning: Bronze - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Holdkumite
Nicolaj Lindhage: Bronze - Holdkumite
Victor Jay: Bronze - Holdkumite
Oscar Backer: Bronze - Kumite

- Swedish Open:
Malou Thalsøe: Guld - Kumite
Shannon Höper: Guld - Kata
Caroline Jensen: Sølv - Kumite
Erica Batakujevic: Sølv - Kumite
Mynte Nielsen: Sølv - Kata
Nicolaj Lindhage: Bronze - Kumite
Nicolaj Lindhage: Bronze - Kumite
George Nica: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite U21
Victor Jay: Bronze - Kumite Senior
Victor Jay: Bronze - Holdkumite
Nicolaj Lindhage: Bronze - Holdkumite
George Nica: Bronze - Holdkumite
Erica Batakujevic: Bronze - Kata
Victor Emborg Larsen: Bronze - Kumite

- Ishøj Kumite Cup:
Erica Batakujevic: Guld - Kumite
Caroline Jensen: Sølv - Holdkumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite
Caroline Jensen: Bronze - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Holdkumite

 


TOTALT 2015: 180 Medaljer -  78 x Guld
------------------------------------------------------

X-Mas Cup 2015: (Klubmesterskab)

Grp. 1. Kata Piger 6-10 år
Freja Mainz Bendsen: Guld
Anna Larsen: Sølv
Maja Radacovic: Bronze
Sofia Møgelvang: Bronze

Grp. 2. Kata Piger 11-14 år
Tifany Thalsøe: Guld
Jasmin Valant: Sølv
Camlla Ulvedal: Bronze
Malou Augustinus: Bronze

Grp. 3. Kata Drenge 6-9 år
Olafur Klargaard: Guld
Mathias Gudmandsen: Sølv
Mikkel Stauning: Bronze
Patrick Kvale: Bronze

Grp. 4. Kata Drenge 10-14 år
Oscar Backer: Guld
Andreas Zeeberg: Sølv
Oliver Nielsen: Bronze
Jakob Simonsen: Bronze

Grp. 5. Kumite Piger 7-10 år
Malou Thalsøe: Guld
Alexia Christiansen: Sølv
Sofia Møgelvang: Bronze

Grp. 6. Kumite Piger 10-14 år
Tiffany Thalsøe: Guld
Anna Larsen: Sølv
Freja Mainz Bendsen: Bronze
Theodora Christiansen: Bronze

Grp. 7. Kumite Drenge 8-10 år
Andreas Zeeberg: Guld
Mikkel Stauning: Sølv
Adam Hardy Begstrup: Bronze
Patrick Kvale: Bronze

Grp. 8. Kumite Drenge 10-14 år
Oscar Backer: Guld
Victor Larsen: Sølv
Anton Borring: Bronze
Oliver Nielsen: Bronze

Årets Karate-Ka 2015:
Bushi Helsinge: Tom Duus
Bushi Fr.Værk: Oliver Nielsen
Bushi Holbæk: Rikke Madsen

Fighterpokalen 2015:
Tiffany Thalsøe

Ippon Cup:
Oscar Backer – Guld – Kata
Oscar Backer – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Daniel Stauning – Guld – Hold
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Amalie Bengtson – Guld
Caroline Petra Jensen – Guld
Nicolai Lindhage – Guld
Victor Jay – Guld
Nicolai Lindhage – Guld – Hold
Victor Jay – Guld – Hold
Dennis Mathiesen – Guld – Hold
Malou Thalsø – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Daniel Stauning – Sølv
Dennis Mathiesen – Bronze
Peter Madsen – Bronze
Victor Emborg Larsen - Bronze

Budo Cup:
Laura Lyck – Guld
Rasmus V Mortensen - Guld

SKIF Cup:
Amalie Bengtson – Guld
Sebastian Nastasijevic – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Laura Lyck - Guld
Victor Jay – Guld
Oscar Backer – Guld
Christian Thalsø – Guld
George Nica – Guld – Hold
Dennis Mathiesen – Guld – Hold
Simon Lind – Guld – Hold
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Andreas Jul-Larsen – Guld
Daniel Stauning – Sølv
Nicolai Lindhage – Sølv
Tiffany Thalsø – Sølv
Cille Lind – Sølv
Andreas Zeeberg – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Christian Thalsø – Bronze
George Nica – Bronze
Dennis Mathiesen – Bronze
Simon Lind – Bronze
Evita Norkute – Bronze

Samt: Victor Jay: Fighterpokalen for dagens bedste fighter.

Venice Cup:
Malou Lind – Sølv
Philip Carlsen – Sølv
Malou Lind – Guld - Hold
Laura Lyck - Guld - Hold
Caroline Petra Jensen – Guld - Hold

Gøteborg Kumite Open:
Andreas Jul-Larsen – Sølv – Hold
Victor Emborg Larsen – Sølv – Hold
Amalie Bengtson – Bronze
Freja Mainz Bendtsen – Bronze
Victor Emborg Larsen – Bronze

North Bohemian Grand Prix:
Freja Mainz Bendtsen – Bronze

Euro Grand Prix Plzen:
Caroline Petra Jensen – Bronze
Laura Lyck – Bronze
Rasmus V Mortensen – Bronze

Tiger Cup:
Victor Emborg Larsen – Guld
Andreas Jul-Larsen – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Malou Thalsø – Sølv

WIKF EM, Holstebro:
Sebastian Nastasijevic – Guld
Amalie Bengtson – Guld
Caroline Petra Jensen – Guld
Philip Carlsen – Guld
Søren Schwartz – Guld
Amalie Bengtson – Guld – Hold
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Philip Carlsen – Guld – Hold
Sebastian Nastasijevic – Sølv – Hold
Laura Lyck – Sølv –Hold
Malou Lind – Bronze
Rasmus V Mortensen – Bronze
Thomas Rytter Meisner – Bronze
Caroline Petra Jensen – Bronze – Hold
Malou Lind – Bronze – Hold

Budo Nord Open:
Amalie Bengtson – Guld
Daniel Stauning – Guld
Sebastian Nastasijevic – Guld
Oscar Backer – Guld
Malu Lind – Guld
Rasmus V Mortensen – Sølv
Anna Kofoed – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Thomas Rytter Meisner – Sølv
Anna Kofoed – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Ida Jensen – Bronze

Boble Cup:
Laura Lyck – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Thomas Rytter Meisner – Guld – Hold
Ida Jensen – Guld – Hold
Amalie Bengtson – Guld – Hold
Andreas Jul-Larsen – Guld – Hold
Victor Emborg Larsen – Guld – Hold
Sebastian Nastasijevic – Guld – Hold
Vanesa Radakovic - Bronze

Gladsaxe Karate Open:
Amalie Bengtson – Guld
Erika Batakujevic - Guld
Vanesa Radakovic - Guld
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Tugce Nur Golcuk – Sølv
Amalie Bengtson – Bronze – Kata
Anna Kofoed – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Lina Delsouz – Bronze
Laila Delsouz – Bronze

Gøteborg Karate Open:
Rasmus V Mortensen – Guld
Freja Mainz Bendtsen – Guld
Christian Thalsø – Sølv

Bushido Open:
Amalie Bengtson – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Anna Kofoed – Bronze
Anna Kofoed – Bronze – Kata
Ida Jensen – Bronze
Sebastian Nastasijevic – Bronze
Freja Mainz Bendtsen – Bronze
Laura Lyck – Bronze
Tugce Nur Golcuk – Bronze

DM D.Karf. Helsinge 2015: (Officielle Danske mesterskaber)
Rasmus V Mortensen – Guld
Oscar Backer – Guld
Vanesa Radakovic - Guld
Alexander Nastasijevic – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Laura Lyck – Sølv – Shobu Ippon
Philip Carlsen – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Bronze – Kata
Amalie Bengtson – Bronze
Victor Jay – Bronze
Philip Carlsen – Bronze – Hold
Victor Jay – Bronze – Hold
Rasmus V Mortensen – Bronze – Hold
Daniel Stauning – Bronze Hold

Nordiske Mesterskaber:
Rasmus V Mortensen – Guld
Philip Carlsen – Guld – Hold
Philip Carlsen – Sølv

Swedish Open:
Sebastian Nastasijevic – Guld
Erika Batakujevic - Guld
Amalie Bengtson – Sølv
Alexander Nastasijevic – Bronze

Harasuto Cup:
Rasmus V Mortensen – Sølv

Ishøj Kumite Cup:
Ida Jensen - Guld – Hold
Laura Lyck – Guld – Hold
Laura Lyck – Guld –
Sebastian Nastasijevic – Guld
Rasmus V Mortensen – Sølv
Erika Batakujevic - Sølv
Amalie Bengtson – Bronze
Victor Jay – Bronze


TOTALT 2014: 163 Medaljer - 65 x Guld
------------------------------------------------------

X-Mas Cup 2014: (Klubmesterskab)


Grp. 1. Kata Mix I
Alma L. W. Skovgaard: Guld
Anton Borring: Sølv
Olafur R. Arnarson: Bronze
Jasmin Valant: Bronze

Grp. 2. Kata Mix II
Oscar Backer: Guld
Emil Rosenstrøm: Sølv
Victor E. Larsen: Bronze
Oscar L. Harms: Bronze

Grp. 3. Kumite Piger
Amaile Bengtson: Guld
Alma L. W. Skovgaard: Sølv
Anna K. Larsen: Bronze
Alexia Christensen: Bronze

Grp. 4. Kumite Drenge 8-10 år
Sebastian Nastasijevic: Guld
Oscar Backer: Sølv
Christian L. Wang: Bronze
Jacob Braarup: Bronze

Grp. 5. Kumite Drenge 11-14 år
Emil Rosenstrøm: Guld
Victor E. Larsen: Sølv
Emil L. Hansen: Bronze
Theis M. Eriksen: Bronze

Årets Karate-Ka 2014:
Tugce Nur Göltüc

Fighterpokalen 2014:
Oscar Backer

Boble Cup:
Oscar Backer: Guld, Kumite drenge 8 år
Anna Larsen: Guld, Kumite Piger 9 år
Amalie Bengtson: Guld Kumite Piger 10 år
Sebastian Nastasijevic: Guld, Kumite drenge 10 år
Victor Emborg Larsen: Guld, Kumite drenge 11 år
Emil Løngaa Hansen: Guld, Kumite drenge 12 år
Rasmus V Mortensen: Guld, Kumite Cadet
Stævnets bedste fighter: Rasmus V Mortensen

Ippon Cup Halmstad:
Oscar Backer: Guld, Kata drenge 8 år
Oscar Backer: Guld, Kumite drenge 8 år
Amalie Bengtson: Guld, Kumite Piger 10 år
Rasmus V. Mortensen: Guld, Kumite Cadet -63 kg
Daniel Stauning Cadet: Guld, Kumite +70 kg
Victor Jay: Guld, Kumite Senior -75 kg
Rasmus V Mortensen: Guld, Kumite Cadet -63 kg
Thomas Rytter Meisner: Guld, Kumite Cadet -63 kg
Daniel Stauning: Guld, Kumite Cadet -63 kg
Thomas Rytter Meisner: Sølv, Kumite Cadet +70 kg
Tugce Nur Golcuk: Sølv, Kumite Cadet +54 kg
Laura Lyck: Sølv, Hold kumite Piger U 14
Ida Jensen: Sølv, Hold kumite Piger U 14
Sebastian Nastasijevic: Bronze, Kumite drenge 10 år
Laura Lyck: Bronze, Kumite Piger 13 år
Ida Jensen: Bronze, Kumite Piger 13 år
Nicolai Lindhage: Bronze, Kumite Junior -68 kg

Greve Cup:
Oscar Backer: Guld, Kumite drenge 8 år
Victor Emborg Larsen: Bronze, Kumite drenge 11 år
Mads Mainz Bendtsen: Bronze, Kumite drenge 12 år

Gøteborg Kumite Open:
Laura Lyck: Guld, Kumite Piger 13 år
Daniel Stauning: Guld Kumite Cadet +70 kg
Freja Mainz Bendtsen: Sølv, Kumite Piger 9 år
Amalie Bengtson: Sølv, Kumite Piger 10 år
Ida Jensen: Bronze, Kumite Piger 13 år
Laura Lyck: Bronze, Hold kumite Piger U 14
Ida Jensen: Bronze, Hold kumite Piger U 14
Daniel Stauning: Bronze, Hold kumite Drenge kadet
Rasmus V Mortensen: Bronze, Hold kumite Drenge kade

Belgrade Trophy:
Sebastian Nastasijevic: Guld, Kumite Drenge 10 år

Euro Grand Prix Plzen:
Laura Lyck: Sølv, Kumite Piger U14 +50 kg

SKIF Cup 2014:
Amalie Bengtson: Guld, Kumite piger 11 år
Freja Bendtsen: Guld, Kumite piger 9 år
Thomas Rytter: Guld, Kumite drenge 15 år
Victor Larsen: Guld, Kumite drenge 12 år
Victor Jay: Guld, Kumite senior mænd, åben klasse
Victor Jay: Guld, Kumite senior mænd Kyu grader
Anna Larsen: Sølv, Kumite piger 9 år
Oscar Backer: Sølv, Kumite drenge 8-9 år
Oscar Backer: Sølv, Kata drenge 8-15 år
Mads Bendtsen: Sølv, Kumite drenge 10-11 år
Emil Hansen: Sølv, Kumite drenge 12 år
Ida Jørgensen: Sølv, Kumite senior kvinder
Ida Jørgensen: Sølv, Kumite senior/master kvinder
Morten Rytter: Sølv, Kumite senior mænd +75 kg
Morten Rytter: Sølv, Kumite senior mænd, åben klasse
Morten Rytter: Sølv, Holdkumite senior mænd
Victor Jay: Sølv, Holdkumite senior mænd
Tugce Nur Gölük: Sølv, Kumite piger kadetter 14-15 år
Andreas Jul-Larsen: Bronze, Kumite drenge 10-11 år
Daniel Stauning: Bronze, Kumite drenge kadet 14-15 år
Oscar Harms: Bronze, Kumite drenge kadet 14-15 år
Freja Bendtsen: Bronze, Kata piger 8-15 år
Arnar Olufson: Bronze, Kata senior mænd kyu grader

Tiger Cup 2014:
Mads Mainz Bendtsen: Guld, Kumite Drenge 11 år
Oscar Backer: Guld, Kumite Drenge 8 år
Freja Mainz Bendtsen: Sølv, Kumite Piger 8 år
Victor Emborg Larsen: Bronze, Kumite Drenge 10 år
Amalie Bengtson: Bronze, Kumite Piger 10 år
Oscar Backer: Bronze, Kata Drenge 8 år

BudoNord Open 2014:
Oscar Backer: Guld, Drenge 8 år (Kata)
Victor Jay: Guld, Kumite Junior -68kg
Sebastian Nastasijevic: Guld, Kumite Drenge 10 år
Rasmus V. Mortensen: Guld, Kumite Cadet -63kg
Laura Lyck: Guld, Kumite Piger 12-13 år
Oscar Backer: Sølv, Kumite Drenge 8 år
Freja Mainz Bendtsen: Sølv, Kumite Piger 8 år
Ida Jensen: Sølv, Piger Kumite 12-13 år
Victor Jay: Bronze, U21 Kumite åben klasse
Amalie Bengtson: Bronze, Kumite Piger 10 år
Victor Emborg Larsen: Bronze, Kumite Drenge 10 år
Nicolai Lindhage: Bronze, Kumite Drenge junior
Samt: Laura Lyck: Fighterpokalen for dagens bedste fighter.

Austrian Junior Open 2014:
Laura Lyck: Bronze, Kumite Piger 12-13 år +155cm
Rasmus V. Mortensen: Bronze, Kumite Cadet -63kg

Boble Cup 2014:

Laura Lyck: Guld, Kumite Piger 13 år
Amalie Bengtson: Guld, Kumite Piger 10 år

Gøteborg Open 2014:
Sebastian Nastasijevic: Guld, Kumite Drenge 10 år
Alexander Nastasijevic: Guld, Kumite Drenge 13 år
Laura Lyck: Guld, Kumite Piger 13 år
Victor Jay: Guld, Kumite Junior -68kg
Amalie Bengtson: Sølv, Kumite Piger 10 år
Rasmus V. Mortensen: Sølv, Kumite Cadet -63kg
Alexander Derrett: Bronze, Kumite Cadet -70kg

Gladsaxe Cup 2014:

Amalie Bengtson: Guld, Kumite Piger 10 år
Victor Emborg Larsen: Guld, Kumite Drenge 10 år
Sebastian Nastasijevic, Guld, Kumite Drenge 10 år
Alexander Nastasijevic: Guld, Kumite Drenge 13 år
Rasmus V. Mortensen: Guld, Kumite Cadet
Søren Schwartz: Sølv, Kumite Masters
Andreas Jul-Larsen: Bronze, Kumite Drenge 10 år
Mads Mainz Bendtsen: Bronze, Kumite Drenge 11 år
Frederik Bengtson: Bronze, Kumite Cadet
Daniel Stauning: Bronze, Kumite Cadet
Arnar Olufsson: Bronze, Kumite Masters (Kata)

SKIF Europamesterskaber - Dresden, Tyskland:
Laura Lyck: Guld, Kumite Piger 12-13 år
Philip Carlsen: Guld, Kumite Senior +75kg
Søren Schwartz: Guld, Kumite Masters hold
Ida Jensen: Sølv, Kumite Piger 12-13 år
Victor Jay: Sølv, Kumite Junior
Philip Carlsen: Sølv, Kumite Senior hold
Philip Carlsen: Sølv, Kumite Grand Master
Daniel Stauning: Kumite Bronze, Cadet

Bushido Open 2014:
Rasmus V. Mortensen: Guld, Kumite  Cadet hold
Thomas Rytter Meisner: Guld, Kumite Cadet hold
Alexander Derrett: Guld, Kumite Cadet hold
Amalie Bengtson: Guld, Kumite Piger 10 år
Thomas Rytter Meisner: Guld, Kumite Cadet -70kg
Andreas Schwartz: Guld, Kumite Junior -68kg
Victor Jay: Guld, Kumite Junior -61kg
Rasmus V. Mortensen: Sølv, Kumite Cadet -63kg
Alexander Derrett: Sølv, Kumite Cadet -70kg
Daniel Stauning: Bronze, Kumite mix hold
Freja Mainz Bendtsen: Bronze, Kumite Piger 8 år

Nordisk Mesterskab 2014 - Riga, Letland: (Officielle Nordiske mesterskaber)
Philip Carlsen: Guld - Kumite, Senior +84
Philip Carlsen: Bronze - Hold Kumite

DM D.Karf. Helsinge 2014: (Officielle Danske mesterskaber)
Philip Carlsen: Guld - Kumite, Senior +84
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite, Drenge 9 år
Alexander Derrett: Sølv - Kumite, Cadet –70 kg
Laura Lyck: Sølv - Kumite, Piger 13 år
Daniel Stauning: Sølv - Kumite, Drenge 13 år +50 kg
Thomas Rosenstrøm: Sølv - Kumite, Master +35 år
Victor Jay: Bronze - Kumite, Junior – 61 kg og ippon shobu
Alexander Nastasijevic: Bronze - Kumite, Drenge 13 år –50 kg
Amalie Bengtson: Bronze - Kumite, Piger 10 år
Freja Mainz Bendtsen: Bronze - Kumite, Piger 8 år
Rasmus V. Mortensen: Bronze - Cadet Hold Kumite
Thomas Rytter Meisner: Bronze - Cadet Hold Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Cadet Hold Kumite

Swedish Open 2014:

Laura Lyck: Sølv, Kumite Piger 13 år
Rasmus V. Mortensen: Bronze, Kumite Cadet -57kg

Ishøj Kumite Cup 2014:
Alexander Nastasijevic: Bronze, Kumite U14 -45kg



TOTALT 2013: 132 medaljer

-------------------------------------------
Ippon Karate open 2013 - Halmstad, Sverige:
Alexander Nastasijevic: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite

X-Mas Cup 2013: (Klubmesterskab)
Kumite grp. 1. Drenge 10-12 år.
Emil Hansen: Guld
Victor Larsen: Sølv
Mikkel Marcussen: Bronze
Mads Bendtsen: Bronze

Kumite grp. 2. Piger 12-17 år.
Anne Lauemøller: Guld
Amalie Lauemøller: Sølv
Kim Milling: Bronze
Maria Corel: Bronze

Kumite grp. 3. Drenge 7-10 år.
Oscar Backer: Guld
Casper Carstensen: Sølv
Aske Poulsen: Bronze
Jacob Braarup: Bronze

Kumite grp. 4. Begynder-Mix 6-9 år.
Amaile Bengtson: Guld
Philip Egenfeldt: Sølv
Salik Egede: Bronze
Anna Kofoed Larsen: Bronze

Årets Karate-Ka 2013:
Emil Rosenstrøm

Fighterpokalen 2013:
Victor Emborg Larsen

Danske mesterskaber i Brazilian Jiu-Jitsu:
Emil Frydensberg: Sølv - BJJ
Victor Jay: Bronze - BJJ

Boblecup 2013 - Puljestævne Ishøj:
Oscar Backer: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Victor Larsen: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Laura Lyck: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite (Gruppevinder)

Hanse Open - Lübeck, Tyskland:
Ida Jensen: Sølv - Hold Kumite
Laura Lyck: Sølv - Hold Kumite
Sarah Diaz: Sølv - Hold Kumite (Vi "lånte" Sarah fra Greve Karate)
Emil Rosenstrøm: Sølv - Hold Kumite
Daniel Stauning: Sølv - Hold Kumite
Rasmus Mortensen: Sølv - Hold Kumite
Tobias Backer: Sølv - Hold Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite

Kaizen Open 2013:
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Andreas Schwartz: Sølv - Kumite

Banzai Cup - Berlin, Tyskland:
Sebastian Nastasijevic: Bronze - Kumite

BudoNord Open 2013 - Göteborg, Sverige:
Andreas Schwartz: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite
Amalie Bengtson: Bronze - Kumite

SKIF CUP Stilarts DM 2013 - Helsinge:
Amalie Bengtson: Guld - Kumite
Ida Jensen: Guld - Kumite
Laura Lyck: Guld - Kumite
Emil Rosenstrøm: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Victor Jay: Guld - Kumite
Ida Jørgensen: Guld - Kumite
Thomas Rosenstrøm: Guld - Kumite
Søren Schwartz: Sølv - Kumite
Freja Bendtsen: Bronze - Kumite
Mia Stegler: Bronze - Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite
Andreas Schwartz: Bronze - Kumite
Stefan Mundus: Bronze - Kumite
Diana Zimmermann: Bronze - Kata

Tiger Cup 2013 - Solrød:
Oscar Backer: Guld - Kata
Adreas Hansen: Guld - Kata
Emil Rosenstrøm: Guld - Kumite
Alexander Nastasejivic: Guld - Bronze
Sebastian Nastasejivic: Guld - Kumite
Amalie Bengtson: Bronze - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite

Czech Open 2013 - Prag, Tjekkiet:
Daniel Stauning: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite
Emil Rosenstrøm: Sølv - Kumite
Andreas Schwartz: Bronze - Kumite
Rasmus Mortensen: Bronze - Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Kumite

Bushido Open 2013 - Helsingborg, Sverige:
Andreas Schwartz: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Laura Lyck: Bronze - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Hold Kumite
Daniel Stauning: Sølv - Hold Kumite

Gladsaxe Cup 2013:
Victor Jay: Guld - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Kumite
Daniel Stauning: Sølv - Kumite
Alexander Nastasejivic: Bronze - Kumite

Adidas Cup - Borås, Sverige:
Alexander Nastasijevic: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite

Rhein Shiai - Tyskland:
Alexander Nastasijevic: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Sølv - Kumite

Nordisk mesterskab 2013 - Oslo, Norge:
Philip Carlsen - Guld, senior +84 kg
Philip Carlsen - Guld, Hold-kumite
Andreas Schwartz - Sølv, kadet drenge
Amalie Andersen - Sølv, Hold-kumite
Morten Rytter Meisner - bronze, senior -75 kg
Amalie Andersen - bronze, senior - 67 kg

DM D.Karf. Helsinge 2013:
Forbundspokal for bedste klubhold: Ungsenior
Forbundspokal for bedste klubhold: Senior

DM D.Karf. Helsinge 2013: (Officielle Danske mesterskaber)
Amalie Andersen: 3 x Guld - Kumite (Senior –61 kg, ungsenior –59 kg og Shobu Ippon )
Amalie Andersen: 2 x Guld - Tildelt af Danmarks Idrætsforbund - Team Danmark
Philip Carlsen: Guld - Kumite
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite
Isabell Niemi: 2 x Guld - Kumite (senior –55 kg og ungsenior –53 kg)
Emil Frydensberg: Guld - Kumite
Andreas Schwartz: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Alexander Nastasijevic: Guld - Kumite
Sebastian Nastasijevic: Guld - Kumite
Victor Jay: Sølv - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Kumite
Isabell Niemi: Sølv - Kumite
Emil Frydensberg: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite
Morten Rytter Meisner: Bronze
Andreas Schwartz: Bronze - Kumite
Salat Ziat: Bronze - Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite
Morten Rytter Meisner: Bronze - Hold Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Hold Kumite
Allan Shiwani: Bronze - Hold Kumite
Salat Ziat: Bronze - Hold Kumite

Danish Open 2013 Brazilian Jiu-Jitsu:
Emil Frydensberg: Guld - BJJ
Victor Jay: Sølv - BJJ

Swiss Open 2013:
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Laura Lyck: Sølv - Kumite

Ishøj Kumite Cup 2013: (Internationalt stævne)
Philip Carlsen: Guld - Kumite Senior +84 kg
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite U21 drenge
Andreas Schwartz: Guld - Kumite Kadet -63kg
Alexander Nastasijevic: Guld - Kumite U12 Drenge
Morten Rytter Meisner: Sølv - Senior -75kg
Alexander Derrett: Sølv - Hold Kumite Kadet
Rasmus Mortensen: Sølv - Hold Kumite Kadet
Daniel Stauning: Sølv - Hold Kumite Kadet
Isabell Niemi: Bronze - Kumite U21 piger
Rasmus Mortensen: Bronze - Kumite U14 drenge -50kg
Laura Lyck: Bronze - Kumite piger 11år

TOTALT 2012: 135 medaljer
--------------------------------------------------------
Boble Cup 2012 - Puljestævne Ishøj:
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Rasmus V. Mortensen: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Morgan Mehl-Tranberg: Guld - Kumite (Gruppevinder)
Laura Lyck: Guld - Kumite (Gruppevinder)

X-Mas Cup 2012: (Klubmesterskab)
Kumite grp. 1. Drenge o. 12 år.
Victor Jay: Guld
Casper Bregnbak: Sølv
Daniel Stauning: Bronze
Thomas Rytter Meisner: Bronze

Kumite grp. 2. Drenge u. 12 år.
Emil Rosenstrøm: Guld
Thobias Backer: Sølv
Mathias Braarup: Bronze
Aske Kondo: Bronze

Kumite grp. 3. Begynder mix.
Amalie Lauemøller: Guld
Andreas Jul Larsen: Sølv
Casper Carstensen: Bronze
Victor Fahlgren Nielsen: Bronze

Kumite grp. 4. Piger u. 13 år.
Laura Lyck: Guld
Ida Jensen: Sølv
Anna Lauemøller: Bronze
Natasja Vagn-Hansen: Bronze

Årets Karate-Ka 2012:
Victor Jay

Fighterpokalen 2012:
Amalie Lauemøller

VM Sydney - Australien - SKIF Stilarts Verdensmesterskaber:
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite, SKIF Verdensmester
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite, SKIF Verdensmester
Victor Jay: Sølv - Kumite, SKIF Vice-Verdensmester
Isabell Niemi: Sølv - Kumite, SKIF Vice-Verdensmester
Amalie Andersen: Bronze - Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Top 5 - Kumite
Ida Jørgensen: Top 5 - Kumite
Rasmus Olsen: Top 8 - Kumite
Arthur Green: Top 16 - Kumite
Andreas Schwartz: Top 16 - Kumite

Kaizen Cup 2012:
Laura Lyck: Sølv - Kumite

Göteborg Karate Open 2012:
Andreas Schwartz: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Sølv - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite
Emil Rosenstrøm: Bronze - Kumite
Daniel Stauning: Bronze - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Bronze - Kumite

Czech Karate Open Euro Grand Prix:
Andreas Schwartz: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Top 5 - Kumite
Alexander Derrett: Top 5 - Kumite

SKIF Cup 2012 - Nationalt Stilartsmesterskab:
Emil Rosenstrøm: Guld - Kumite
Laura Lyck: Guld - Kumite
Rasmus Victor Mortensen: Guld - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite
Andreas Schwartz: Guld Kumite
Andreas Schwartz: Guld Kumite - Shubo Ippon Kumite
Victor Jay: Guld - Kumite
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite - Shubo Ippon Kumite
Amalie Andersen: Guld - Kumite
Amalie Andersen: Guld - Kumite - Shubo Ippon Kumite
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Shubo Ippon Kumite
Rasmus Olsen: Sølv - Kumite
Alexander Derrett: Sølv - Kumite
Mia Stegler: Sølv - Kumite
Tobias Backer: Sølv - Kumite
Daniel Larsen: Sølv - Kumite
Benjamin Hermansen: Sølv - Kumite
Nanna Skov: Sølv - Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Shubo Ippon Kumite
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite
Morten Rytter Meisner: "Fighter Pokalen 2012"

BudoNord Open - Kristianstad:
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite
Rasmus Victor Mortensen: Guld - Kumite (klubrekord: 8-0 på 19 sek.)
Ida Jensen: Sølv - Kumite
Alexander Derrett: Sølv - Kumite
Morten Rytter Meisner: Sølv - Kumite
Daniel Larsen: Bronze - Kumite
Isabell Niemi: Bronze - Kumite
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite

Banzai Cup - Berlin:
Laura Lyck: Bronze - Kumite

Lion Cup - Luxemburg:
Laura Lyck: Bronze - Kumite

GI Cup Ishøj:
Rasmus Victor Mortensen: Guld - Kumite
Laura Lyck: Guld - Kumite
Ida Jensen: Guld - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite
Daniel Larsen: Sølv - Kumite
Tobias Backer: Bronze - Kumite

Bushido Open 2012:
Morten Rytter Meisner: Guld - Kumite
Rasmus Victor Mortensen: Guld - Kumite
Amalie Andersen: Sølv - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite
Laura Lyck: Bronze - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Bronze - Kumite
Benjamin Hermansen: Bronze - Kumite

Gladsaxe Cup 2012:
Amalie Andersen: Dobbelt Guld - Kumite
Morten Rytter Meisner: Dobbelt Guld - Kumite
Ida Jørgensen: Guld - Kumite
Christian Møller: Guld - Kumite
Daniel Stauning: Guld - Kumite
Laura Lyck: Guld - Kumite (klubrekord i finale: 8-0 på 29 sek.)
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite
Benjamin Hermansen: Sølv - Kumite
Arthur Green: Bronze - Kumite
Rasmus Olsen: Bronze - Kumite
Ida Jensen: Bronze - Kumite

DM D.Karf. Helsinge 2012: (Officielle Danske mesterskaber)
Ida Jørgensen: Dobbelt Guld - Kumite
Sarah Stegler: Guld - Kumite
Phillip Carlsen: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Amalie Andersen: Sølv - Kumite
Rasmus Olsen: Sølv - Kumite
Morten Rytter Meisner: Sølv - Kumite U21
Alexander Derrett: Bronze - Kumite
Benjamin Hermansen: Bronze - Kumite
Casper Bregnbak: Bronze - Kumite
Mia Stegler: Bronze - Kumite
Morten Rytter Meisner: Bronze - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Bronze - Kumite
Victor Jay: Bronze - Kumite

Nordiske Mesterskaber i Kristianstad 2012:
Philip Carlsen: Guld - Hold kumite
Amalie Andersen: Sølv - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Kumite

Talentcup Ulfborg 2012:
Karina Olsen: Guld - Kumite
Sarah Stegler: Guld - Kumite
Alexander Derrett: Guld - Kumite
Rasmus Mortensen: Guld - Kumite
Daniel Stauning: Guld - Kumite
Victor Jay: Guld - Kumite
Anna Gille: Sølv - Kumite
Christian Møller: Sølv - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Kumite
Casper Bregnbak: Bronze - Kumite
Mia Stegler: Bronze - Kumite
Tobias Backer: Bronze - Kumite

Swedish Open 2012:
Philip Carlsen: Guld - Hold Kumite
Morten Rytter Meisner: Guld - Hold Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Kumite
Morten Rytter Meisner: Bronze - Kumite

Ishøj Kumite Cup 2012: (Internationalt stævne)
Ida Jørgensen: Guld - Kumite U21
Ida Jørgensen: Guld - Holdkumite
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite 13 år +55
Arthur Green: Sølv - Hold kumite kadet
Casper Bregnbak: Sølv - Hold kumite kadet
Victor Jay: Sølv - Hold kumite kadet
Morten Rytter Meisner: Bronze - Kumite U21
Philip Carlsen: Bronze - Kumite +84 kg

X-Mas Cup 2011: (Klubmesterskab)
Kata 10-8 kyu:
Anna Lauemøller: Guld
Gustav Jensen: Sølv
Victor Aaen: Bronze
Anton Höfelsauer: Bronze

Kata 7-5 kyu:
Monique Duus: Guld
Emil Rosenstrøm: Sølv
Mathias Sommer: Bronze
Frederik Bonde Kyhl: Bronze

Kata 4-1 kyu:
Rasmus Olsen: Guld
Ida Jørgensen: Sølv
Thomas Rytter Meisner: Bronze
Simon Vagn-Hansen: Bronze

Kumite 10-8 kyu:
Alex Justesen: Guld
Benjamin Andreasen: Sølv
Gustav Jensen: Bronze
Pernille Justesen: Bronze

Kumite 7-5 kyu:
Emil Rosenstrøm: Guld
Anton Baltser: Sølv
Frederik Bonde Kyhl: Bronze
Tobias Backer: Bronze

Kumite 4-1 kyu:
Rasmus Olsen: Guld
Victor Jay: Sølv
Anna Gille: Bronze
Thomas Rytter Meisner: Bronze

Årets Karate-Ka 2011:
Monique Duus

Fighterpokalen 2011:
Anton Baltzer

SKIF Cup 2011 - Helsinge Hallerne:
Emil Rosenstrøm: Sølv - Kata drenge 10 år
Emil Rosenstrøm: Guld - Kumite drenge 10 år (klubrekord i finale: 8-0 på 34 sek.)
Anton Balzer: Bronze - Kata drenge 10 år
Monique Duus: Guld - Kata piger 8-9 år
Anton Höfelsauer: Bronze - Kumite drenge 8-9 år
Tobias Backer: Bronze - Kumite drenge 10 år
Daniel Larsen: Bronze - Kumite drenge 11 år
Thomas Rytter Meisner: Bronze - kumite drenge 12-13 år
Ida Jensen: Guld - kumite piger 9-10 år
Sandra Røbel: Sølv - kumite piger 13 år
Victor Jay: Guld - kumite kadet drenge
Rasmus Olsen: Guld - kumite junior drenge kyu-grader
Ida Jørgensen: Guld - kumite junior piger kyu-grader
Salah Eddine Ziat: Guld - holdkumite shubo ippon mænd
Morten Rytter Meisner: Guld - kumite ungsenior mænd sortbælter
Morten Rytter Meisner: Bronze - kumite shobu ippon mænd
Morten Rytter Meisner: Guld - holdkumite shubo ippon mænd
Philip Carlsen: Guld - kumite senior mænd + 75 kg sortbælter
Philip Carlsen: Sølv - kumite shobu ippon mænd
Philip Carlsen: Guld - holdkumite shubo ippon mænd

Officielle Danmarksmesterskab for Børn 2011:
Monique Duus: Bronze - Kata
Daniel Larsen: Bronze - Kumite
Simon Vagn-Hansen: Bronze - Kumite

British Open - Glasgow 2011:
Philip Carlsen: Sølv - Kumite +84 kg
Philip Carlsen: Bronze - Kumite (åben klasse)

Sydhavscup 2011:
Monique Duus: Sølv - Kata
Daniel Larsen: Sølv - Kata
Arthur Green: Bronze - Kumite
Sandra Røbel: Bronze - Kumite

Officielle Danmarksmesterskab for Junior & Kadet 2011:
Arthur Green: Guld - Kumite (Danmarksmester 2011)
Sara Stegler: Sølv - Kumite
Rasmus Olsen: Bronze - Kumite
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite
Casper Bregnbak: Delt 4. plads - Kumite

Øresundscup 2011:
Victor Jay: Guld - Kumite
Casper Bregnbak: Sølv - Kumite
Emil Rosenstrøm: Sølv - Kumite
Emil Rosenstrøm: Sølv - Kata
Monique Duus: Sølv - Kata
Victor Jay: Fighterpokal for stævnets bedste fighter

Liven Cup International 2011:
Anton Baltser: Bronze - Kata
Monique Duus: Sølv - Kata
Daniel Larsen: Bronze - Kata
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Kata
Anton Baltser: Sølv - Kumite
Daniel Larsen: Guld - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite
Danni Løbnitz: Sølv - Kumite
Ida Jørgensen: Sølv - Kumite
Rasmus Olsen: Sølv - Kumite
Samt pokal for "Bedste Team"

SKIF Europamesterskaber i Budapest - Ungarn 2011:
Rasmus Olsen: Bronze - Holdkumite
Ida Jørgensen: 4. plads - Holdkumite
Philip Carlsen: 4. plads - Hold kumite
Salah Eddine Ziat: 4. plads - Holdkumite
Arthur Green: Top 8 - Kumite

Officielle Danmarksmesterskab 2011:
Philip Carlsen: Sølv - Kumite +84 kg
Salah Eddine Ziat: Bronze - Kumite +84 kg

Gladsaxe Cup 2011:
Ida Jørgensen: Guld - Kumite
Victor Jay: Guld - Kumite
Rasmus Olsen: Sølv - Kumite
Josefine Backer: Sølv - Kata
Oliver Backer: Sølv - Kumite
Casper Bregnbak: Bronze - Kumite
Danni Løbnitz: Bronze - Kumite
Oliver Backer: Bronze - Kata
Thomas Rytter Meisner: Bronze - Kumite

Bushido Open 2011:
Emil Rosenstrøm: Guld - Kata

Talent Cup Ulfborg 2011:
Anna Gille: Sølv - Kumite
Emil Rosenstrøm: Sølv - Kumite
Daniel Larsen: Sølv - Kumite
Sandra Røbel: Sølv - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Sølv - Kumite
Anton Baltzer: Bronze - Kumite
Alexander Derrett: Bronze - Kumite
Samt pokal for "Bedste Coach"

X-Mas Cup 2010:
10. til 8. kyu.
Anthon Baltzer: Kumite - Guld
Rasmus Fuhs:Kumite - Sølv
Daniel S. Larsen: Kumite - Bronze
Monique Duus: Kata - Guld
Rasmus Fuhs: Kata - Sølv
Daniel Larsen: Kata - Bronze

7. til 5. kyu.
Thomas Rytter Meisner: Kumite - Guld
Alexander Derrett: Kumite - Sølv
Patricia Petersen: Kumite - Bronze
Thomas Rytter Meisner: Kata - Guld
Emil Rosenstrøm: Kata - Sølv
Patricia Petersen: Kata - Bronze

4. til 1. kyu.
Ida Jørgensen: Kumite - Guld
Rasmus Olsen: Kumite - Sølv
Arthur Green: Kumite - Bronze
Ida Jørgensen: Kata - Guld
Rasmus Olsen: Kata - Sølv
Arthur Green: Kata - Bronze

Fighter pokalen: Alexander Derrett
Årets Karate ka: Thomas Rytter Meisner

Liven Cup 2010:
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kata
Thomas Rytter Meisner: Guld - Kumite

Kyu Cup - Gladsaxe 2010:
Josefine Backer: Guld - kata
Josefine Backer: Sølv - Kumite
Oliver Backer: Sølv - Kumite
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite

Nordiske Mesterskaber i Tallin 2010:

Philip Carlsen: Bronze - Kumite
Philip Carlsen: Bronze - Hold kumite
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite

Roskilde Cup 2010:
Josefine Backer: Guld - kumite
Josefine Backer: Bronze - kata
Oliver Backer: Guld - kata

Bushido Open 2009:
Nanna Svendsen: Guld - kumite (klubrekord i finale: 8-0 på 58 sek.)
Ida Jørgensen: Bronze - Kumite
Thomas Rytter Meisner: Bronze - kumite

Kyu Cup - Gladsaxe 2009:

Nanna Svendsen: Guld - kumite
Ida Jørgensen: Guld - Kumite
Ida Jørgensen: Sølv - Kata
Laura Pedersen: Sølv - kata
Oliver Thingsted: Bronze - kumite

Sydhavs Cup 2009:
Arthur Green: Sølv - kumite
Josefine Backer: Sølv - kumite
Ida Jørgensen: Bronze - kumite
Oliver Backer: Bronze - kumite

SKIF Cup 2009:
Arthur Green: Guld - kumite
Mette Beck: Guld - kata
Nanna Svendsen: Bronze - kumite
Josefine Backer: Bronze - kata
Ulrik Schultz: Bronze - kumite

Tenshinkan Cup 2009:
Arthur Green: Bronze - kumite
Oliver Backer: Bronze - kumite

DM Ju-Jutsu 2009:
Claus Gosham: Bronze - fighting -94 kg

X-Mas Cup 2009: (klubmesterskab)
Kata 10-8 kyu:
Emil Rosenstrøm: Guld
Mary Marcussen: Sølv
Mikki Henning: Bronze
Simon Bendtsen: Bronze

Kata 7-5 kyu:
Oliver Backer: Guld
Josefine Backer: Sølv
Thomas Meisner: Bronze
Fillipa Qvist: Bronze

Kata 4-1 kyu:
Ida Jørgensen: Guld
Simon Vagn-Hansen: Sølv
Rasmus Olsen: Bronze
Nanna Svendsen: Bronze

Kumite 10-8 kyu:
Mikki Henning: Guld
Emil Rosenstrøm: Sølv
Mary Marcussen: Bronze

Kumite 7-5 kyu:
Oliver Backer: Guld
Thomas Rytter Meisner: Sølv
Victor Jay: Bronze
Natasha Vagn-Hansen: Bronze

Kumite 4-1 kyu:
Rasmus Olsen: Guld
Nanna Svendsen: Sølv
Ida Jørgensen: Bronze
Ulrik Schultz: Bronze

Årets Karate-Ka 2009:
Ida Jørgensen

Fighterpokalen 2009:
Ulrik Schultz

Sydhavscup 2008:
Casper Bregnbak: Bronze - Kumite
Amalie Andersen: Sølv - Kumite

Tenshinkan Cup 2008:
Arthur Green: Sølv - Kumite
Simon Vagn-Hansen: Sølv - Kumite

SKIF Cup 2008:
Arthur Green: Guld - Kumite
Casper Bregnbak: Sølv - Kumite
Simon Vagn-Hansen: Sølv - Kumite
Amalie Andersen: Bronce - Kumite
Albert Beck: Bronce - Kumite

X-Mas Cup 2008:(klubmesterskab)
Kata 8 kyu:
Oliver Backer: Guld
Josefine Backer: Sølv
Thomas Meisner: Breonze
Laura Pedersen: Bronze

Kata 7-6 kyu:
Ida Jørgensen: Guld
Karina Olsen: Sølv
Simon Vagn-Hansen: Bronze
Rasmus Olsen: Bronze

Kata 5-1 kyu:
Amalie Andersen: Guld
Arthur Green: Sølv
Albert Beck: Bronze
Tobias Kabat: Bronze

Kumite: 8 kyu:
Thomas Meisner: Guld
Anders Justesen: Sølv
Lenny Pedersen: Bronze
Oliver Backer: Bronze

Kumite 7-6 kyu:
Rasmus Olsen: Guld
Rune Drost: Sølv
Simon Vagn-Hansen: Bronze
Karina Olsen: Bronze

Kumite 5-1 kyu:
Albert Beck: Guld
Amalie Andersen: Sølv
Arthur Green: Bronze
Tobias Kabat: Bronze

Årets Karate-Ka 2008
Rasmus Olsen

Fighterpokalen 2008:
Simon Vagn-Hansen

 

Du er her: Home Klubben Stævneresultater

Følg os på:

- Bushi FACEBOOK BLOG kræver medlemskab...

Bushi adresse:

Bushi Helsinge Dojo:
Skovgårdsvej 15
3200 Helsinge
CVR: 3280 0653

Bushi Postadresse:
Møngevej 14
3200 Helsinge

Find vej til Bushi Helsinge:

1

- INDGANG A HOVEDINDGANG

Ved cykelparkeringen...
2

- INDGANG B

Ved Cafe`området
3

- KAMPSPORT GRIBSKOV - KAMPUS.DK

Fire træningssale, samlet 800 m2
Totalt 1.575 m2 med kampsport
4

- PARKERINGSPLADS VED CENTER

Vær opmærksom på ind & udkørsel
Skovgårdsvej 15, 3200 Helsinge
5

- GPS Koordinater for KAMPUS.DK:

56°01'02.8"N 12°10'46.9"E