­
BUSHI KARATE & COMBAT SPORT

Medalje Statistik

­

- Bushi har opbygget en solid grundstamme af elitekæmpere, som hvert år henter mange medaljer, både Nationalt og Internationalt...

BUSHI Trænerteam

 

2018 - 128 medaljer
2017 - 153 medaljer
2016 - 150 medaljer
2015 - 164 medaljer

- Bushi Karate & Combat Sport`s resultater ved stævner:

TOTALT 2015: 164 Medaljer -  71 x Guld
------------------------------------------------------

X-Mas Cup 2015: (Klubmesterskab)

Grp. 1. Kata Piger 6-10 år
Freja Mainz Bendsen: Guld
Anna Larsen: Sølv
Maja Radacovic: Bronze
Sofia Møgelvang: Bronze

Grp. 2. Kata Piger 11-14 år
Tifany Thalsøe: Guld
Jasmin Valant: Sølv
Malou Augustinus: Bronze

Grp. 3. Kata Drenge 6-9 år
Olafur Klargaard: Guld
Mathias Gudmandsen: Sølv
Mikkel Stauning: Bronze
Patrick Kvale: Bronze

Grp. 4. Kata Drenge 10-14 år
Oscar Backer: Guld
Andreas Zeeberg: Sølv
Oliver Nielsen: Bronze

Grp. 5. Kumite Piger 7-10 år
Malou Thalsøe: Guld
Alexia Christiansen: Sølv
Sofia Møgelvang: Bronze

Grp. 6. Kumite Piger 10-14 år
Tiffany Thalsøe: Guld
Anna Larsen: Sølv
Freja Mainz Bendsen: Bronze
Theodora Christiansen: Bronze

Grp. 7. Kumite Drenge 8-10 år
Andreas Zeeberg: Guld
Mikkel Stauning: Sølv
Adam Hardy Begstrup: Bronze
Patrick Kvale: Bronze

Grp. 8. Kumite Drenge 10-14 år
Oscar Backer: Guld
Victor Larsen: Sølv
Anton Borring: Bronze
Oliver Nielsen: Bronze

Årets Karate-Ka 2015:
Bushi Helsinge: Tom Duus

Fighterpokalen 2015:
Tiffany Thalsøe

Ippon Cup:
Oscar Backer – Guld – Kata
Oscar Backer – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Daniel Stauning – Guld – Hold
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Amalie Bengtson – Guld
Caroline Petra Jensen – Guld
Nicolai Lindhage – Guld
Victor Jay – Guld
Nicolai Lindhage – Guld – Hold
Victor Jay – Guld – Hold
Malou Thalsø – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Daniel Stauning – Sølv
Victor Emborg Larsen - Bronze

Budo Cup:
Laura Lyck – Guld
Rasmus V Mortensen - Guld

SKIF Cup 2015:
Amalie Bengtson – Guld
Sebastian Nastasijevic – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Laura Lyck - Guld
Victor Jay – Guld
Oscar Backer – Guld
Christian Thalsø – Guld
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Andreas Jul-Larsen – Guld
Daniel Stauning – Sølv
Nicolai Lindhage – Sølv
Tiffany Thalsø – Sølv
Andreas Zeeberg – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Christian Thalsø – Bronze

Samt: Victor Jay: Fighterpokalen for dagens bedste fighter.

Venice Cup:
Malou Lind – Sølv
Philip Carlsen – Sølv
Malou Lind – Guld - Hold
Laura Lyck - Guld - Hold
Caroline Petra Jensen – Guld - Hold

Gøteborg Kumite Open:
Andreas Jul-Larsen – Sølv – Hold
Victor Emborg Larsen – Sølv – Hold
Amalie Bengtson – Bronze
Freja Mainz Bendtsen – Bronze
Victor Emborg Larsen – Bronze

North Bohemian Grand Prix:
Freja Mainz Bendtsen – Bronze

Euro Grand Prix Plzen:
Caroline Petra Jensen – Bronze
Laura Lyck – Bronze
Rasmus V Mortensen – Bronze

Tiger Cup:
Victor Emborg Larsen – Guld
Andreas Jul-Larsen – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Malou Thalsø – Sølv

WIKF DENMARK EUROPAMESTERSKABER 2015, Holstebro - Danmark:
Sebastian Nastasijevic – Guld
Amalie Bengtson – Guld
Caroline Petra Jensen – Guld
Philip Carlsen – Guld
Amalie Bengtson – Guld – Hold
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Philip Carlsen – Guld – Hold
Sebastian Nastasijevic – Sølv – Hold
Laura Lyck – Sølv –Hold
Malou Lind – Bronze
Rasmus V Mortensen – Bronze
Thomas Rytter Meisner – Bronze
Caroline Petra Jensen – Bronze – Hold
Malou Lind – Bronze – Hold

Budo Nord Open:
Amalie Bengtson – Guld
Daniel Stauning – Guld
Sebastian Nastasijevic – Guld
Oscar Backer – Guld
Malu Lind – Guld
Rasmus V Mortensen – Sølv
Anna Kofoed – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Thomas Rytter Meisner – Sølv
Anna Kofoed – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Ida Jensen – Bronze

Boble Cup:
Laura Lyck – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Thomas Rytter Meisner – Guld – Hold
Ida Jensen – Guld – Hold
Amalie Bengtson – Guld – Hold
Andreas Jul-Larsen – Guld – Hold
Victor Emborg Larsen – Guld – Hold
Sebastian Nastasijevic – Guld – Hold
Vanesa Radakovic - Bronze

Gladsaxe Karate Open:
Amalie Bengtson – Guld
Erika Batakujevic - Guld
Vanesa Radakovic - Guld
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Tugce Nur Golcuk – Sølv
Amalie Bengtson – Bronze – Kata
Anna Kofoed – Bronze
Tiffany Thalsø – Bronze
Lina Delsouz – Bronze
Laila Delsouz – Bronze

Gøteborg Karate Open:
Rasmus V Mortensen – Guld
Freja Mainz Bendtsen – Guld
Christian Thalsø – Sølv

Bushido Open:
Amalie Bengtson – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld
Rasmus V Mortensen – Guld – Hold
Anna Kofoed – Bronze
Anna Kofoed – Bronze – Kata
Ida Jensen – Bronze
Sebastian Nastasijevic – Bronze
Freja Mainz Bendtsen – Bronze
Laura Lyck – Bronze
Tugce Nur Golcuk – Bronze

DM D.Karf. Helsinge 2015: (Officielle Danske mesterskaber)
Rasmus V Mortensen – Guld
Oscar Backer – Guld
Vanesa Radakovic - Guld
Alexander Nastasijevic – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Sølv
Laura Lyck – Sølv – Shobu Ippon
Philip Carlsen – Sølv
Freja Mainz Bendtsen – Bronze – Kata
Amalie Bengtson – Bronze
Victor Jay – Bronze
Philip Carlsen – Bronze – Hold
Victor Jay – Bronze – Hold
Rasmus V Mortensen – Bronze – Hold
Daniel Stauning – Bronze Hold

Nordiske Mesterskaber:
Rasmus V Mortensen – Guld
Philip Carlsen – Guld – Hold
Philip Carlsen – Sølv

Swedish Open:
Sebastian Nastasijevic – Guld
Erika Batakujevic - Guld
Amalie Bengtson – Sølv
Alexander Nastasijevic – Bronze

Harasuto Cup:
Rasmus V Mortensen – Sølv

Ishøj Kumite Cup:
Ida Jensen - Guld – Hold
Laura Lyck – Guld – Hold
Laura Lyck – Guld –
Sebastian Nastasijevic – Guld
Rasmus V Mortensen – Sølv
Erika Batakujevic - Sølv
Amalie Bengtson – Bronze
Victor Jay – Bronze

­